Jeżeli chcesz wspierać nasze działania, to prosimy o pomoc i przekazanie 1% podatku na pomoc i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Zachęcamy do przygotowanego formularza Rozlicz PIT Online Z całego serca dziękujemy Zespół Fundacji Vademecum
Darmowy Program PIT dostarcza ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zapraszamy na Turnus Rehabilitacyjny Dokumenty do pobrania:
Dom Wczasowy HALNY ul. Sądelska 59/59B; 34-531 Murzasichle
Turnus usprawniająco-rekreacyjny. Zapewniamy bardzo bogaty program terapeutyczny i edukacyjny.
Fundacja Vademecum posiada wpis do Rejestru Organizatorów Turnusów Rehabilitacyjnych, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne korzystające z dofinansowania ze środków PFRON, Organizator: Fundacja Vademecum, nr wpisu: OR/24/0010/17, ważny do 20.06.2020 Ośrodek DW HALNY jest zarejestrowany w rejestrze ośrodków Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Ośrodek: Dom Wczasowy HALNY nr wpisu: OD/12/0039/18, ważny do 18.09.2021 W związku z tym możliwe jest uzyskanie dofinansowania z PCPR?MOPS/MOPR.
*Istnieje również możliwość dofinansowania pobytu na turnusie z różnych fundacji, zebranych środków na subkoncie, funduszów świadczeń socjalnych z zakładów pracy, przez prywatnych darczyńców
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Wigilijkowe - 16.12.2017r o godz. 14:30
Spotkania z Nauką Drogie dzieci, Szanowni rodzice i opiekunowie W czerwcu 2017 ruszamy z nowym projektem - cykl warsztatów naukowych dla dzieci w wieku 5-15 lat. Cykl składa się z dwunastu spotkań, z czego dziesięć w Zabrzu w siedzibie fundacji Vademecum, a dwa - wyjazdowe do Krakowa. Będzie ciekawie, kolorowo i efektownie, a wasze pociechy poznają wiele ciekawych zjawisk przyrodniczych bawiąc się przy tym wyśmienicie
Fundacja Vademecum przeszła pierwszy etap i otrzymała po raz drugi szansę uczestnictwa w finałowym etapie konkursu TESCO "Decydujesz, pomagamy". Każdy klient podczas zakupów w sklepie Tesco może oddać głos na nasz projekt "Ceramika przez duże i małe C" Wygrana w konkursie zostanie przeznaczona na wyposażenie sali ceramicznej i zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych z Autyzmem i Zespołem Aspergera. Nasz projekt „Ceramika przez duże i małe C” powstał, aby stworzyć miejsce przyjazne dzieciom niepełnosprawnym. Miejsca i warunków do spędzania wolnego czasu. Zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa i akceptacji społecznej a tym samym podnoszą ich samoocenę. Każda forma aktywności w grupie jest cenna i na wagę złota – to dzięki zajęciom dzieci z autyzmem uczą się funkcjonowania w grupie – to: ich rehabilitacja – ich świadomość – ich edukacja Pomóż nam wygrać - Zagłosuj na nasz projekt Głosowanie potrwa do 3.04.2017, oddawać głosy można w trzech sklepach wrzucając żetony do specjalnych urn. |
Po raz kolejny nasza Fundacja została doceniona i otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu FIO - Śląskie Lokalnie 2016. Obecnie realizujemy założenia projektowe i łamiemy bariery architektoniczne.
Kolejna dobra wiadomość i kolejny sukces. W ramach konkursu FIO - śląskie lokalnie 2015 otrzymaliśmy środki na remont pomieszczenia.
ADAPTACJA LOKALU NA POTRZEBY WARSZTATÓW DLA DZIECI Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA
Przed remontem
w trakcie prac
zakończenie
efekt końcowy
'MALI ODKRYWCY POZNAJĄ SWOICH PRZODKÓW"
Zadanie finansowane jest ze środków zadysponowanych przez właściciela Centrum Handlowego Europa Centralna z projektu Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej.
MALI ODKRYWCY POZNAJĄ SWOICH PRZODKÓW - 06.12.2014 r.
W dniu 6 grudnia br. Fundacja „Vademecum” z Zabrza zorganizowała wyjazd na wycieczkę do Krasiejowa dla 15 dzieci z terenu Zabrza w ramach projektu „Mali Odkrywcy poznają swoich przodków”. Jej organizacja możliwa była dzięki Funduszowi Małych Grantów Europy Centralnej.
Projekt skierowany był do dzieci z rodzin o niskich dochodach oraz dzieci niepełnosprawnych, dla których tak atrakcyjna forma edukacji połączonej w wypoczynkiem nie jest dostępna. Kandydatów do wyjazdu wyłoniono we współpracy z dyrektorami czterech szkół podstawowych.
W czasie wyjazdu dzieci zwiedziły Park Nauki i Ewolucji Człowieka oraz Jurapark. Wcielili się w rolę temponautów, którzy wehikułem czasu cofnęli się do czasów początków życia na Ziemi, jak również odbyli wirtualną podróż promem kosmicznym. Dowiedzieli się o rozwoju pisma, narzędzi i naczyń, spotkali się z najstarszą na świecie mumią ludzką, jak również odwiedzili grobowiec książęcy pochodzący z czasów kultury przeworkiej.
W Juraparku uczestnicy projektu spotkali się oko w oko w dinozaurami, odwiedzili pawilon paleontologiczny, jak również oceanarium oraz zaliczyli wyprawę batyskafem w głąb oceanu sprzed milionów lat.
Wrażeń nie brakowało, a uśmiechnięte buzie i deklaracja chęci skorzystania z kolejnych projektów pozwalają stwierdzić, że wycieczka należała do bardzo udanych.