Jeżeli chcesz wspierać nasze działania, to prosimy o pomoc i przekazanie 1% podatku na pomoc i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie.

Z całego serca dziękujemy

Zespół Fundacji Vademecum

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na Obóz terapeutyczny
Termin:
15.07.2018-21.07.2018 r

Dokumenty do pobrania:

1. Umowa-zgłoszenie

2. Ankieta

3. Informacje

4. Oświadczenie rodziców

5. Regulamin ogólny

6. Formularz dawkowania leków

7. Plan/program obozu

8. Karta kwalifikacyjna

Zbiórka w Katowicach o godz 9:00

Zbiórka w Krakowie o godz 11:00

Zbiórka w Tyliczu o godz 15:00

Zapewnienie uczestnikom wypoczynku dostępu do opieki medycznej:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej  ul. Boczna 6 w Tyliczu; tel: 18 471 13 25

godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 8:00-18:00

Najbliżej tomografię wykonać można w miejscowości Gorlice oddalonej o 31 km, tel 18 355 33 72. Gastroskopia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia wykonywana jest w jednostce: Pracownia Endoskopii, Krynica-Zdrój Ul. Kraszewskiego 142.

Zapraszamy na Turnus Rehabilitacyjny
Termin:
26.07.2018-8.08.2018 r

Dokumenty do pobrania:

1. Umowa-zgłoszenie

2. Ankieta

3. Informacje

4. Oświadczenie rodziców

5. Regulamin ogólny

6. Formularz dawkowania leków

Daglezja Ośrodek Wczasowo-Szkoleniowy
33-380 Krynica Zdrój, ul. Piękna 23
Turnus usprawniająco-rekreacyjny.

Zapewniamy bardzo bogaty program terapeutyczny i edukacyjny.
Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad+podwieczorek, kolacja.
Możliwość skorzystania z dofinansowania PFRON i środków zebranych na subkontach.

Organizator: Fundacja Vademecum,   nr wpisu:   OR/24/0010/17

Ośrodek:      Daglezja Sp. z o.o,          nr wpisu:   OD/12/0026/16

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Wigilijkowe - 16.12.2017r o godz. 14:30

Spotkania z Nauką

Drogie dzieci,

Szanowni rodzice i opiekunowie

W czerwcu 2017 ruszamy z nowym projektem - cykl warsztatów naukowych dla dzieci w wieku 5-15 lat.

Cykl składa się z dwunastu spotkań,

z czego dziesięć w Zabrzu w siedzibie fundacji Vademecum, a dwa - wyjazdowe do Krakowa.

Będzie ciekawie, kolorowo i efektownie, a wasze pociechy poznają wiele ciekawych zjawisk przyrodniczych bawiąc się przy tym wyśmienicie

Plan cyklu

Fundacja Vademecum przeszła pierwszy etap i otrzymała po raz drugi szansę uczestnictwa w finałowym etapie konkursu TESCO "Decydujesz, pomagamy".

Każdy klient podczas zakupów w sklepie Tesco może oddać głos na nasz projekt "Ceramika przez duże i małe C"

Wygrana w konkursie zostanie przeznaczona na wyposażenie sali ceramicznej i zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych z Autyzmem i Zespołem Aspergera.

Nasz projekt „Ceramika przez duże i małe C” powstał, aby stworzyć miejsce przyjazne dzieciom niepełnosprawnym. Miejsca i warunków do spędzania wolnego czasu. Zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa i akceptacji społecznej a tym samym podnoszą ich samoocenę.
Zajęcia ceramiczne to Trening Umiejętności Społecznych szczególnie istotny w przypadku dzieci z ASD. Zajęcia obejmują działania usprawniające motorykę małą, rozluźniające i poprawiające kondycję psychiczną, rozwijają twórcze myślenia, pobudzają do działania i uczą aktywnie spędzać czas, uczą pracy w grupie i pomocy koleżeńskiej.

Projekt daje możliwość rehabilitacji poprzez edukację i zdobywanie nowych umiejętności: tworzenia naczyń i biżuterii ceramicznej.

Każda forma aktywności w grupie jest cenna i na wagę złota – to dzięki zajęciom dzieci z autyzmem uczą się funkcjonowania w grupie – to: ich rehabilitacja – ich świadomość – ich edukacja

Pomóż nam wygrać - Zagłosuj na nasz projekt

Głosowanie potrwa do 3.04.2017,  oddawać głosy można w trzech sklepach wrzucając żetony do specjalnych urn.
Tesco Gliwice ul. Wielicka 8 Sośnica
Tesco Gliwice ul. Pszczyńska 315 Europa Centralna
Tesco Zabrze ul. Piłsudskiego 9

#DECYDUJESZPOMAGAMY

IDEA FAIR PLAY to najlepsze ubezpieczenia na rynku !

Wejdź

Sprawdź

Przekonaj się

KAŻDY MOŻE POMAGAĆ !!!

Dzięki Twojej darowiźnie możemy rozwijać naszą działalność statutową na rzecz niepełnosprawnych, seniorów i innych grup zagrożonych wykluczeniem.

Prosimy o wsparcie naszych działań i przekazanie wpłaty na rachunek bankowy:

Bank Zachodni WBK 89 1090 2037 0000 0001 2774 5015

Jeśli chcesz się wcześniej skontaktować z nami, proszę wypełnij formularz. Przedstawiciel Fundacji skontaktuje się z Tobą tak szybko jak to tylko możliwe.

Pola oznaczone * są wymagane.